13 Mart 2009 Cuma

A4 kağıttan uçak yarışması

Yarışmamızı 11 Mart 2009 Çarşamba günü yaptık. Sevgili öğrencilerim beni o kadar yordu ki bir daha yarışma düzenlemek hayal oldu :(
Sanki 20 değil 200 öğrenci katılmış gibi gürültülü geçen yarışmada klasik itirazlar, laf dinlememe, dik başlılık fazlasıyla mevcuttu. Üstelik sakinleşmeleri için hepsine kahve bile ısmarlamıştım ancak işe yaramadı.
Beş dakikalık ısınma antremanı sonrası yaptığımız yarışmada 4 ekip yer aldı. Uçaklarına öyle garip isimler vermişlerdi ki şu anda hiç birini hatırlamıyorum.


Tasarım açısından en başarılı uçak aşağıdaki ekibe (Sarper-Eray-Baran) ait ancak uçamamak gibi bir özelliği var.


Birinci olan ekip (Renas-Yüce) aşağıda.Bunlarda (Mert-Berkay-Burak-Taylan-Egemen) ikinci oldu ama ilk uçağın yerlerde süründüğünü, birinciliği hak etmediğini söyleyip durdular.

Üçüncü ekip (Doğukan-Fırat-Berke-Emre) ise hem pozitif idi hem de itiraz etmeden yenilgiyi kabul etti.


Aşağıdaki fotoğrafta ne kadar gergin olduğum görülüyor.
Yarışma sonrası ve öğrencilere birbirlerine kulak yapmamaları konusunda uyarıda bulunuyorum.
Suzi'de jüri üyeleri (Başak-Merve-Duygu) ile poz vermiş ve benim gibi kızgın değil üstelik.En kötüsü ise ne görültü, ne itiraz ne de havanın soğukluğuydu.
Uçakları daha sonra tavandan sarkıtarak birinciyi en üste, diğerlerini daha aşağıya asmaya karar vermiştik. Masamda duran uçakları kat görevlimiz Yenilay, nedir bunlar böyle çocuklar sınıfı kağıt içinde bırakmış deyip çöpe atmış.
Anlayışlı ve tatlı öğrencilerime üzülerek duyururum.

Hiç yorum yok: